Teras Kapatma

Teras kapatma müstakil veya yüksek binalı yapılarda bulunan terasların üzerini örtmek için çelik malzemenin kullanıldığı ortamın konforunu arttıran bir işlemdir. Benzer işlemler kapı önü, bahçe ve verandaya da uygulanabilmektedir.

Teras kapatma yapıldığında bu alan sadece yaz ayalarında havanın çok güneşli olmadığı saatlerde değil, istenildiği zaman bu alanın kullanılmasına olanak tanıyan bir uygulamadır.

Nasıl Yapılır?

Teras kapatma işlemi mutlaka alanında deneyimli ve profesyonel ustalar tarafından gerçekleştirilmelidir. Bu sayede binanın estetik yapısı bozulmadan, işlevselliğin kazandırıldığı, son derece konforlu bir ortam elde edilebilir.

Uygulama esnasında çelik malzemeler kullanılarak sağlam bir çatı elde edilir. Terasın iç kısmından değil çatının köşelerinden çıkan çelik kollar ile çatı sağlam biçimde sabitlenmelidir. Böylece alan daraltılmadan ve çatının çökme riski olmadan (gerekli ağırlıkta malzemelerin kullanılması suretiyle) teras kapatma işlemi sonlanmış olur. Bu uygulamayı camla birleştirmek, çatının kumanda ile açılıp kapanmasını uzaktan kontrol etmek gibi isteğe bağlı durumları gerçekleştirmek de mümkündür.

Avantajları

İşlemin sunduğu avantajlardan bazılarını şu şekilde belirtmek mümkündür:

  • Su sızıntısı, yağmur gibi etkenlerden kaynaklı deformasyonları engeller.
  • Terasta bulunan eşyalar güneş ışığına ve sert hava koşullarına daha az maruz kalırlar ve ömürleri uzar.
  • Kışın camla birlikte terasın tamamı kapatılarak oturma alanı elde edilebilir.
  • Gölgelik olarak kullanılabilir.
  • Eşyaların depolanması için teras kullanıma hazır hale getirilebilir.
  • Daha modern ve estetik bir görünüm elde edilebilir.
  • Kış bahçesi oluşturulabilir.
  • Kafe, restoran gibi yerlerde müşterinin konforu arttırılarak daha fazla insana hizmet etmek mümkün hale gelir.
  • Alan ışıklandırılarak akşamları da rahatlıkla kullanılabilir.

Maliyeti Nedir?

Maliyetin ne kadar olacağı kullanılacak olan malzemenin cinsine, ebatlarına, ağırlığına, alan büyüklüğüne vb. göre hesaplanmaktadır. Bu nedenle standart biçimde teras kapatma maliyetini sayısal olarak ifade etmek ne yazık ki mümkün değildir. Ayrıca otomatik bir çatı sistemi oluşturmak, cam taktırmak gibi ek işlemler maliyeti etkileyecek olan unsurlardır. Fiyat bilgisi edinmek için gerekli bilgileri firmamıza ileterek maliyet aralığını işleminize özel olarak öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilir, ücretsiz keşif hizmeti talebinde bulunabilirsiniz. Eksperimiz gelip ölçü alacak ve sizi ürün özellikleri ve fiyatları hakkında bilgilendirecektir.

 

“Teras Kapatma” için bir yorum

  • hizmet kalitesi, yaptıkları iş ciddi anlamda tatmin edici ve çok kaliteli gönül rahatlıya güvenebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir