Dekoratif Korkuluk Modelleri

Klasik korkuluklar genel olarak demir malzeme kullanılarak yapılmış olan ve simetrik biçimde belirli aralıklarla dizilmiş koruyucu yapılardır. Ancak evinde farklı, modern ve şık bir tarzı benimseyen ev sahipleri bu havayı yaratmak için dekoratif korkuluk modelleri tasarımlarını tercih etmelidir.

Metal ve ahşap konusunda uzun yıllardır birbirinden muhteşem ve göz alıcı korkuluklar üretip adrese teslim etmiş olan firmamızdan bu konuda dilediğiniz zaman yardım alabilirsiniz. Ankara’da yer alan imalathanemiz Sanat Metal Dekorasyon, sizler için birbirinden yetenekli marangoz ve kaynak ustaları ile hayalinizdeki korkuluk gibi ev yapıları ve eşyaları üretmeye devam ediyor.

Size özel olarak kendi tasarladığınız stili ortaya koyan dekoratif korkuluk modelleri yapılarını kullanabileceğiniz bazı yerler;

 • Dubleks veya tripleks vb. evinizin iç kısmında yer alan merdivenleri,
 • Apartman içerisinde yer alan merdivenler,
 • İşletmenizin merdivenleri,
 • Modern veya klasik ferforje tasarımlar,
 • Fransız balkonunun alt kısmı,
 • Balkon ve teras çevresinde güvenliği arttırma amaçlı,
 • Çocuklar ve evcil hayvanlar için yapılabilecek yüksek güvenlikli tasarımlar,
 • Bahçe duvarının üst kısmı,
 • Seperatör olarak ev içinde odaları ayırma amaçlı,
 • Otomatik açılıp kapanan bahçe veya garaj kapılarında,
 • Loft stili dairelerde üst katın çevresinde,
 • Alt katlarda bulunan dairelerde pencerelerin ve balkon kapılarının güvenliğini arttırmada boydan boya kaplanacak şekilde,
 • Dış kapının güvenliğini arttırmak için kapının arka kısmına demir korkuluklardan oluşan ek bir kapı olarak,
 • Bahçe kapısı şeklinde belirtilebilir.

Dekoratif Korkuluk Modelleri Tasarım Fikirleri

Kendi imalatımız olan dekoratif korkuluk modelleri tamamen müşterilerimizin kendi fikirleri doğrultusunda hazırlanmaktadır. Bu nedenle eğer korkuluk siparişi vermek için bizim firmamızı tercih ediyorsanız ilk olarak korkuluğunuzun nasıl bir model olmasını istediğinizi kararlaştırmalısınız.

Hayalinizdeki korkuluk modelini usta kaynakçılarımız veya malzeme tercihinize göre marangozlarımız sizin için hazırlayabilir!

Bu süreçte fikirlerinizi bir yere not edip kabataslak bir çizim hazırlamalısınız. Profesyonel çizimler süreci daha da kolaylaştıran bir unsur olsa da çizim yeteneğinizin olması aklınızdan geçen tasarımın gerçekleştirilemeyeceği anlamına kesinlikle gelmemektedir.

Tasarım ve kullanılmasını istediğiniz materyali belirledikten sonra yükseklik ve kalınlık gibi ölçüleri de belirlemeniz gerekmektedir. Ölçüleri belirlemek için bir şerit metre kullanarak dekoratif korkuluk modelleri eklemek istediğiniz alanda aklınızdaki görünümü hayal edip ölçüleri belirleyebilirsiniz.

Tüm kararlarınızı aldığınızda bize ulaşıp aklınızdaki bilgileri vermeniz gerekmektedir. Eğer karar veremiyorsanız ustalarımız size tecrübelerine dayalı tasarımlar konusunda yardımcı olacaktır. Bu konuda herhangi bir fikriniz yoksa çok beğendiğiniz bir korkuluk modelinin fotoğrafını bize iletebilirsiniz. Dilediğiniz renk ve ebatlarda kullanmak istediğiniz yere uygun şekilde ustalarımız korkuluğunuzu hazırlayacaktır.

Bize Nasıl Ulaşabilirsiniz?

Dekoratif korkuluk modelleri sürecinde tasarlama aşamasını tamamladıysanız veya beğendiğiniz görseli seçtiyseniz geriye yalnızca bize ulaşmak kalmış demektir. Web sitemizde yer alan iletişim bilgilerimiz üzerinden Ankara’da bulunan Sanat Metal Dekorasyon firmamıza dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Bizimle iletişime geçtiğinizde ustalarımız size gerekli tüm soruları sorar ve tasarımınızı kendi profesyonel çizimlerine dökerler. Bu aşamada aklınıza takılabilecek her soruyu sorabilir ve eklemek istediğiniz bir özellik varsa tüm isteklerinizden bahsedebilirsiniz.

Ardından ürününüz hazırlanma ve adresinize teslim aşamalarından geçerek kapınıza kadar anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından ulaştırılacaktır. Bu sürecin sonunda size daima destek olan ve isteklerinizi dikkate alarak çalışma yürüten ekip arkadaşlarımızın %100 aklınızdaki dekoratif korkuluk modelini size ulaştıracağından ve üründen memnun kalacağınızdan emin olabilirsiniz.

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ile sizlerin ihtiyaçlarını, son trendlerin neler olduğunu, aklınızdaki tasarımı kısa zamanda ve kaliteli malzemeler ile nasıl üreteceğimizi çok iyi biliyoruz.