Çelik Asma Kat

Çelik asma kat, bina ve ofis gibi kapalı alanlarda yapılması istenilen ek bölümleri inşa etmek için kullanılan bir yapıdır. Ekstra alan kazanmak için zemin ile birinci kat arasına veya çatı ile tavan arasına yapılabilir. Ülkemizde yönetmelikler ile bir alanda asma kat çıkmak için yüksekliğin ne kadar olması gerektiği belirlenmiştir. Kullanım açısından konforlu bir alan sunmasının yanı sıra ortama modern ve estetik bir görünüm de kazandırmaktadır. Ayrıca ışıklandırılarak daha estetik bir görünüm elde edilebilir.

Avantajları

Demir asma kat dışında farklı asma kat türleri de bulunmaktadır. Malzemeyi çelik olarak tercih eden yapı veya proje sahiplerinin elde edeceği avantajlardan bazılarını şu şekilde belirtebiliriz:

  • Binanın ana projesinde bir değişikliğin yapılmasına gerek yoktur. Yalnızca yüksekliğin yönetmelikte belirtilen miktarı karşılaması yeterlidir.
  • Binaya ekstra bir yük bindirmez. Binanın dayanıklılığına olumsuz bir etkide bulunmaz. Hafif bir yapısı vardır.
  • Yoğun miktarda yük taşıması gerekiyor ise tavan, kiriş veya kolonlara monte edilerek daha da sağlamlaştırılabilir.
  • Kolon veya kirişe monte edilmesi mümkün değilse çelik taşıma ayakları eklenerek sağlam biçimde monte edilebilir.
  • Montajı tamamlanan bir asma kat ihtiyacın ortadan kalkması halinde demonte edilip rahatlıkla sökülebilir ve başka bir yere taşınıp yeniden monte edilebilir.
  • Az zamanda üretilip monte edilebilen bir yapıdır. Hemen kullanımına başlanabilir.
  • Çelik kullanılarak üretildiği için uzun yıllar boyunca deforme olmadan, paslanmadan, bozulmadan kullanımı mümkündür.
  • Yüksek verimlilik sunan, dayanıklı, esnek, sağlam ve oldukça ekonomik bir malzemedir.
  • Kolon destekli, tavan destekli, zemin destekli, kiriş destekli gibi farklı türleri bulunmaktadır.

Evlerinde veya iş yerlerinde depo alanı oluşturmak isteyenler, mağaza sahipleri, düğün salonları, imalathaneler, arşiv kurmak isteyenler, malzeme istiflemek isteyenler vb. yapılarına demir asma kat çıkabilirler.

Fiyatlar

Fiyat ile ilgili bilgi almak ve bütçe planınızı buna göre düzenlemek için kullanılacak olan alan, ne kadar malzeme gerektiği gibi konularda detaylı bilgi vermeniz gerekmektedir. Firmamıza gerekli bilgileri ulaştırarak yaptırmak istediğiniz proje için fiyat teklifimizi öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçerek ücretsiz keşif hizmetimizden de faydalanıp fiyat alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir