Çelik Merdiven

Çelik merdiven oldukça şık, modern ve sağlam yapısı ile dikkatleri üzerine çeken bir merdiven modelidir. Hem iç hem dış mekanlarda tercih edilebilen bu merdiven tipi ikincil çelik olarak da nitelendirilen dekoratif çelik malzeme kullanılarak üretilir. Kullanım amacı temel olarak tıpkı diğer merdiven türlerinde olduğu gibi katlar arasında iniş çıkışı sağlamasıdır. En sık tercih edilen bazı türleri; elektrostatik galvaniz, sıcak daldırma galvaniz, paslanmaz çelik, boya kaplamasız, boya kaplamalı olarak belirtilebilir.

Çelik Merdiven Nedir?

Son derece dayanıklı bir malzeme olan çelik; pas tutmayan, sert hava koşullarına karşı dayanıklı, bozulmayan, çürümeyen, çok ciddi bakım onarım gerektirmeyen bir yapıya sahiptir. Bu sayede kullanıldığı alanda pek çok avantajlar sağlamaktadır.

Ürünümüzü tercih etmenin sunduğu dezavantajlardan söz etmek gerekirse de üzerine basarken çok ses çıkarması ve soğuk olması dışında bir durum söz konusu değildir. Bu durumlar demir merdivende kullanılacak başka ek malzemeler ile veya halı kaplama gibi işlemlerle giderilebilmektedir.

Modeller

Modeller duruş açılarına göre, şekillerine göre ve fonksiyonlarına göre farkı gruplandırılırlar. Bireyler diledikleri seçenekleri tercih ederek istedikleri gibi sipariş verebilirler. Buna göre merdiven modelleri şu şekilde adlandırılırlar;

  • Şekillerine göre; dönüşlü, düz ve döner merdivenler,
  • Fonksiyonlarına göre; yan, esas, servis ve yangın merdivenleri,
  • Tasarlanma biçimine göre; kavisli merdiven, hayalet merdiven, sahanlıklı merdiven, fabrika merdiveni, omurgalı merdiven, döner omurgalı merdiven, portatif çatı merdiveni, gemici merdiveni, yangın merdiveni, limon kiriş sistemli merdiven, sac yanaklı merdiven, konsol tipi limon kiriş sistemli merdiven, çelik dubleks merdiven ve özel tasarım merdiven
  • Duruş açısına göre; normal eğimli, dik ve yatık eğimli merdivenler.

Bireyler kullanacakları alana göre en uygun seçeneklerin hangisi olduğuna karar veremiyorsa firmamızdan yardım alabilirler.

Fiyatlar

Ürün siparişi vermek isteyen müşterilerimiz fiyat konusu hakkında bilgi almak için iletişim sayfamızdan bizlere ulaşabilir. Hangi modeli ne ebatta ve hangi malzemeler ile birleştirmek istedikleri, ferforje talep edip etmedikleri gibi birtakım detayları belirtmek fiyat bilgisini edinmek için elzemdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir